Jak skutecznie usunąć blizny po trądziku?

ceratradzikowaBlizny po trądziku to problem wielu osób o skórze problemowej. Wypryski, grudki, zaskórniki oraz torbiele mogą towarzyszyć w każdym wieku. Blizny powstają poprzez niepoprawne usuwanie wyprysków oraz złą pielęgnacje skóry trądzikowej. Blizny potrądzikowe powstają na skutek zapalnych zmian skórnych. Organizm broni się przez stanami zapalnymi i stara się je zwalczać. Należy pamiętać, że po usunięciu wyprysku trzeba dokładnie zająć się usunięciem martwego naskórka wokół rany, ponieważ jest on siedliskiem bakterii. Jeżeli jednak nie zrobimy tego może powstać nowa tkanka, która będzie cienka i źle zbudowana. Jest to tzw. Blizna zanikowa. Ma charakterystyczny wygląd. Jest to wgłębienie, które jest głębokie i rozległe w zależności o nasilenia trądziku.

Blizny zanikowe można usunąć poprzez peelingi chemiczne, mikrodermabrazje, dermabrazje, oraz zabiegi laserowe.

Peeling chemiczny jest to zabieg polegający na nałożeniu na twarz mieszkanki kwasów o odpowiednim stężeniu. Dobierany jest on w zależności od wrażliwości skóry twarzy. Najczęściej używany jest kwas glikolowy, ale również można poprosić o kwasy owocowe, które są bardziej naturalne. Maseczka przenika w głąb skóry, gdzie zachodzą reakcje chemiczne poprzez połączenie się składników maseczki z kolagenem oraz elastyną. Dzięki tym zabiegom naskórek zostaje odbudowany. Następuje redukcją zmarszczek, likwidacja przebarwienia oraz blizny potrądzikowe.

Mikrodermabrazja – jest to zabieg kosmetyczny polegający na złuszczaniu warstw naskórka. Zabieg jest mechaniczny. Przeprowadzony jest za pomocą rurki zakończonej końcówką z peelingiem i drobinkami diamentu. Końcówką złuszcza się warstwy naskórka, a rurka wsysa złuszczony naskórek do środka. Jest to zabieg delikatny, a więc osoby z wrażliwą skórą mogą bez problemu się na niego udać. Po wykonanym zabiegu kosmetyczna nakłada maseczkę nawilżającą na skórę, tak aby zapobiec podrażnieniom.

Dermabrazja – zabieg ten ma na celu odświeżenie wyglądu skóry. Trwa on od 30 minut do 2 godzin. Dermabrazja jest mocniejszym zabiegiem dlatego też konieczne jest znieczulenie ogólne lub miejscowe. Podczas zabiegu zostaje złuszczony naskórek równomiernie na całej operowanej powierzchni. Mniejsze blizny mogą zniknąć już po pierwszym razie, ale dla większych blizn zabieg należy powtórzyć.

Zabiegi laserowe – do tego zabiegu używane są lasery o mniejszej sile, które pozytywnie wpływają na pobudzenie produkcji kolagenu w skórze. Zabieg wymaga znieczulenia miejscowego, ponieważ podczas przeprowadzania zabiegu można odczuwać ból lub pieczenie w okolicach miejsca gdzie używany jest laser. Po zabiegu laserem należy chronić skórę przed światłem słonecznym, gdyż miejsce po zabiegu jest bardzo wrażliwe i mogą w ten sposób powstać przebarwienia.

tradzik_650x150

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *